FAQ

członkostwo

JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ?

1. Wypełnij formularz rekrutacyjny

2. Opłać składkę na konto Klubu (informacje o kwocie w punkcie poniżej): Klub Wysokogórski Sakwa NR KONTA: 59 1600 1462 1837 4624 0000 0001 BANK: BGŻ PNB PARIBAS Tytułem: Imię nazwisko – składka

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pisz na: kontakt@sakwa.agh.edu.pl

Ile kosztuje składka członkowska?

Cena dla Członka Kandydata (członkostwo podstawowe) wynosi 30 zł, zaś dla Członka Zwyczajnego (PZA) 50 zł. Dodatkowo za nową legitymację należy zapłacić 10 zł.

Jakie są różnice pomiędzy członkiem zwyczajnym i członkiem kandydatem?

Członek Zwyczajny uzyskuje dodatkowo legitymację Klubu zrzeszonego w PZA, jednak aby otrzymać takie członkostwo trzeba spełnić wymienione niżej wymagania.

Jakie wymagania należy spełniać żeby zostać członkiem zwyczajnym?

Należy mieć ukończony kurs skałkowy ze skierowaniem na kurs taternicki LUB co najmniej 14 przejść sportowych dróg skałkowych, poprowadzonych z dolną asekuracją w stylu co najmniej RP, w stopniu trudności co najmniej V. Możliwe jest również zastąpienie przejść skalnych, przejściami z zakresu turystyki zimowej. Wtedy też jedno przejście turystyczne zastępuje 2 przejścia skalne, przy czym w wykazie muszą znaleźć się co najmniej 4 drogi sportowe. Dla przykładu 5 przejść turystycznych i 4 sportowe spełni wymogi aplikacyjne.

Co daje członkostwo?

Wstępując w nasze szeregi zyskujesz szereg korzyści. Nasi członkowie mogą m.in.: – korzystać z wypożyczalni sprzętu (sprzęt wspinaczkowy, zimowy i ABC lawinowe), – cieszyć się ze zniżek w sklepach sportowych oraz na ściankach wspinaczkowych, – brać udział w dofinansowywanych klubowych wyjazdach i szkoleniach.

Co daje legitymacja klubu zrzeszonego w PZA?

Legitymacja PZA uprawnia do prowadzenia legalnej działalności wspinaczkowej w Tatrach Słowackich i innych górach świata, stanowi podstawę uzyskania zniżek w bazach noclegowych PZA jak i wielu schroniskach, gdzie honorowane są zniżki Klubów Wysokogórskich zrzeszonych w UIAA. Członkostwo w PZA pozwala również na wykupienie ubezpieczenia PZU-PZA „Bezpieczny powrót” z rabatem oraz do bycia członkiem Kadry Narodowej w ramach Polskiego Związku Alpinizmu.

Czy muszę się wspinać, aby dołączyć do Sakwy?

Niekoniecznie! Jeżeli dopiero masz ochotę zacząć przygodę ze wspinaniem, śmiało dołącz do nas – poznasz ludzi, którzy chętnie wprowadzą Cię w tajniki pionowego świata. Łączymy wszystkich miłośników gór. Nasi członkowie mają szerokie zainteresowania, zaczynając od wspinaczki sportowej, przez bouldering, wspinaczkę klasyczną letnią i zimową, mniej lub bardziej zaawansowaną turystykę górską, na drytoolingu i skitouringu kończąc. Natomiast pewne jest to że, mimo iż wcześniej się nie wspinałeś/łaś i tak prędzej czy później zaczniesz.

Czy ktoś spoza AGH może być członkiem?

Jak najbardziej – członkiem kandydatem może zostać każdy, natomiast aby zostać członkiem zwyczajnym należy spełnić podstawowe wymagania stawiane Członkom Zwyczajnym.

pomoc techniczna