Johny | 29 kwietnia 2015 impreza jura łutowiec zgrupowanie

La Jura Jura – zgrupowanie na Jurze Północnej 22-24.05

Stało się! Sezon skałkowy szybko się rozkręca, więc czemu nie powspinać się razem, a także spędzić wspólnie trochę więcej czasu niż kilka godzin? Mamy zaszczyt zaprosić Was na Wiosenne Zgrupowanie Sakwy na Jurze Północnej, czyli inaczej mówiąc – La Jura Jura!

Będziecie mieli okazję spędzić weekend w uroczej miejscowości Łutowiec położonej w samym sercu Jury Północnej. Rejon ten słynie z pięknego wspinania na każdym stopniu zaawansowania i braku wyślizgu nieznanego podkrakowskim wspinaczom! 😉 Znajdziecie się nieopodal słynnych Rzędkowic i Podlesic, pięknego Mirowa, rewelacyjnej Doliny Wiercicy, trudnego Jastrzębnika, Przewodziszowic, a także oczywiście w sercu Łutowca, który oferuje dużo ładnych dróg dla początkujących i średniozaawansowanych. Nie wspominamy, że po zapadnięciu zmroku nie przestajemy działać, gdyż pobliskie naszemu noclegowi skały zostaną doświetlone potężnymi halogenami. Oprócz wspinania będzie można zasiąść przy ognisku, pograć w gry planszowe pod wiatą, czy też wziąć udział w przygotowywanej przez nas na wesoło nocnej wspinaczkowej grze terenowej!

DSC_0542 922157_522817171088931_1330734582_o 881635_10201608765488966_858091674_o

A propos placówki – spać będziemy w najmniejszej szkole w Polsce – podstawówce Fundacji Elementarz w Łutowcu. Obiekt jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych (no, co najmniej 50 osób), a jak zabraknie miejsc pod dachem, oczywiście zostają namioty. Jest to miejsce niezwykle przyjazne wspinaczom, z rewelacyjnym zapleczem socjalnym, dużą, zadaszoną wiatą, kręgiem ogniskowym, a nawet klimatycznym domkiem hobbita. Jak już wspomnieliśmy wyżej od najbliższych skał (Ule) dzieli nas niewielka odległość 50 metrów.

Cena za nocleg jest również niewygórowana – 15 zł za noc (studenci AGH mają szansę na częściową dopłatę po zakończeniu imprezy), czyli 30 zł za cały weekend. Wiemy, że dojazd do Łutowca komunikacją publiczną nie jest łatwy, dlatego też zachęcamy wszystkich, którzy nie posiadają własnego pojazdu, do składania deklaracji w formularzu zapisów na wspólny transport. Może przy odpowiedniej liczbie chętnych uda wynająć się busa. Oczywiście oprócz tego w najbliższym czasie pojawi się instrukcja jak dojechać na miejsce komunikacją publiczną.

DSCN5698  DSC07531

Jak zwykle dla totalnie początkujących przygotujemy wspinanie na wędkę, więc nie zostaniecie pozostawieni sami sobie. Zachęcamy absolutnie każdego do wzięcia udziału w wydarzeniu, bez względy na Wasz stopień zaawansowania wspinaczkowego. Do zobaczenia w Łutowcu!