O nas

Można o nas powiedzieć wiele, jednak czego by się nie napisało, to i tak nie odda to wspólnie przeżytych wyjazdów, wypadów w skały, czy atmosfery panującej w Klubie. Wspinamy się poważnymi drogami na alpejskie ściany, pokonujemy trudne klasyki w Yosemitach, wchodzimy na wysokie wulkany Ameryki Południowej i spędzamy zimę wspinając się na "Weście", robiąc nowe drogi w Norwegii i honorne zjazdy narciarskie w Tatrach. Jesteśmy ludźmi z pasją i w tym jest nasza siła!

NASZA HISTORIA

1997-2001
2002-2009
2010-2012
2012-2013
2014-2015
2016
2017-

Spotkania

W rzeczywistości bez koronawirusa spotykamy się co tydzień w czwartki (no, może z drobnymi wyjątkami) o godzinie 20:00 w siedzibie AKŻ przy ulicy Reymonta 21a. Aktualnie spotkania są zawieszone do odwołania, ale to nie znaczy, że nie działamy! O najbliższych wydarzeniach możesz dowiedzieć się poprzez naszego fanpage'a lub grupę członkowską na Facebook'u.

Zaczynamy od pokazów zdjęć oraz wspinaczkowych i podróżniczych opowieści, a następnie przechodzimy płynnie do integracji trwającej często do białego rana. To najlepszy czas, żeby poznać naszą ekipę, zaplanować wyjazdy wspinaczkowe i zdobyć inspiracje na przyszłość.

Kto u nas bywał? Poza naszymi kolegami i koleżankami z Klubu: Karoliną Ośką, Michałem Czechem, Gabrielem Korbielem, Wadimem Jabłońskim i Kubą Kokowskim gościli u nas: Marc-Andre Leclerc, Luka Lindic, Paul Ramsden, Konrad Ociepka, Piotr Sułowski, Marcin Ciepielewski (Images of Passion), Nina Gmiter i inni.

Zaprezentuj się u nas Regulamin

Imprezy cykliczne

ZARZĄD

Łukasz Stempek prezes

Digital nomad, przewodnik, ratownik GOPR, ratownik kandydat TOPR. Zdobywca Korony Tatr (67 najwybitniejszych wierzchołków!).

Justyna Frankiewicz rekrutacja, skarbnik

Wspina się od 2017 roku. Od czasu gdy poznała portal 8a.nu cały wolny czas spędza na wyszukiwaniu szemranej cyfry, co przynosi całkiem dobre efekty. Posiadaczka papierów taternika jaskiniowego. W KW Sakwa odpowiada za rekrutację do naszego Klubu. Chętnie odpowie na każde pytania z nią związane,pomoże nowym członkom w znalezieniu się w nim, jak i wręczy legitymację Klubową. Do niej możecie kierować pytania dotyczące członkostwa podstawowego, jak i dotyczące możliwości dołączenia do szeregu członków PZA.

Laura Dymarz wiceprezes, marketing

Miłośniczka wszelkiej aktywności górskiej, podróży, poznawania ludzi i świata. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, nie znosi bezczynności. Przyszłe życie i pracę chciałaby połączyć z górami. W Sakwie zajmuje się głównie nawiązywaniem współpracy z firmami, pomocą w organizacji wydarzeń i koordynacją projektów.

Ilona Podlecka wiceprezes, organizacja spotkań czwartkowych, redagowanie tekstów

Lubię wszelkie wędrówki – zwłaszcza te wertykalne. Cieszy mnie każdy rodzaj wspinaczkowej przygody, a przede wszystkim bycie w górach. Tam łudzę się, że dążę ku niebu – w skałach natomiast nagminnie obieram kierunek wręcz przeciwny. W Sakwie odpowiadam za spotkania czwartkowe i redagowanie tekstów, więc jeśli masz pomysł na ciekawą prelekcję lub artykuł – śmiało kieruj się do mnie.

Artur Sosnal sekretarz

Rocznik ‘95, student AGH i inżynier geologii. Miłość do gór jest u mnie rodzinną tradycją. Od dziecka jeździłem na nartach i spacerowałem po Beskidach i Tatrach, a teraz ciągnie mnie na coraz wyższe i trudniejsze wierzchołki. Dzięki przynależności do KW SAKWA zacząłem się wspinać, oraz udało się odwiedzić Andy, Dolomity czy Apeniny. Moją kolejną pasją jest kolarstwo szosowe, oczywiście najlepiej w pięknym, górskim otoczeniu. W zarządzie zajmuję się papierkową robotą, gdyż nawet górnolotne cele, wymagają niestety przyziemnych obowiązków.

Kuba Kokowski jarosław Sakwy

Doradza, knuje i prowadzi klubowy fanpage oraz Grupę Młodzieżową PZA. Wspina się od 2010 roku a w górach zaczął działać ambitniej od 2012 roku dzięki sakwowemu projektowi Wielka Korona Tatr +1 na 15 lecie Sekcji. Od tego czasu zrobił ponad 100 dróg w Tatrach i Alpach i osiągnął przyzwoite wyniki sportowe w skałach: 7c+ OS i VI.6 RP. Za swoje największe górskie osiągnięcie uważa: przejście Divine Providence i Filara Freney na Mont Blanc, zimowe przejście Filara Ganku oraz prawdopodobnie pierwsze zimowoklasyczne przejście Tatarkovej Cesty na Granackiej Baszcie (zimowe 7). Prezes Klubu w latach 2014-2015. W 2016 r. nadzorował założenie stowarzyszenia i dołączenie SAKWy do PZA. Od 2017 roku Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA.