Johny | 7 grudnia 2015 konkurs tatry turystyka zimowa

Konkurs z okazji 18lecia SAKWY!

Zapraszamy serdecznie wszystkich członków do udziału w konkursie z okazji 18lecia naszego klubu !

297021_194344727304322_1852829535_n

Zasady są bardzo proste: do końca kwietnia następnego roku zdobywamy w warunkach zimowych wierzchołki tatrzańskie (mogą być także przełęcze, turnie, graniówki bądź inne, ciekawe Waszym zdaniem miejsca i trasy), robimy sobie na nich zdjęcie z flagą Sakwy (jeżeli ta oczywiście jest dla Was dostępna w danym terminie), a następnie dodajemy przejście za pośrednictwem formularza na stronie, wrzucając zdjęcia i dodając opis naszej przygody. W maju wyłonimy 4 najbardziej aktywne osoby i wręczymy nagrody o łącznej wartości 1000zł (w przypadku małej ilości osób biorących udział w konkursie zostaną rozdane 2 nagrody)!

DSCN9779

Pod uwagę będzie brana przede wszystkim ilość wycieczek i dni spędzonych w górach, nie liczy się trudność techniczna. Na początek dobrze zacząć od łatwych tras, wraz z upływem czasu rozkręcając się. Pamiętajcie – dla nas najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo! Nie wybierajcie tras, na które nie jesteście gotowi. Każdy, bez względu na poziom zaawansowania ma szanse w naszym konkursie!

Poniżej lista przykładowych celów na dobry początek:

  • Kościelec- z wejściem i zejściem na Karb od zachodu
  • Wołowiec – przez Grześ i Rakoń, wejście i zejście tą samą drogą
  • Czerwone Wierchy – wejście przez Upłaziańską Kopkę/Piec, Chudą Turnię, zejście z Kondrackiej przełęczy
  • Trzydniowiański-Kończysty-Starorobociański-Ornak (długa wycieczka)
  • Kozi wierch-od Doliny Pięciu Stawów Polskich, wejście i zejście tą samą drogą (lekkie trudności przy samej grani)
  • Świnica (wierzchołek taternicki) – przez przeł. Liliowe,  zejście i wejścią tą samą drogą

DSCF8424Pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu rozwagi i zdrowego rozsądku. Zimą w górach potrafią panować naprawdę ciężkie warunki a pogoda zmienia się dynamicznie. Przed każdym wyjściem sprawdzajmy prognozę pogody i zagrożenie lawinowe.

 

 

 

 

Na zachętę film z Grani Tatr Zachodnich pokonanej w zimie przez naszych klubowiczów: