Johny | 4 kwietnia 2017 gra terenowa impreza la jura jura łutowiec prelekcje szkolenia

Czerwcowy szał – La Jura Jura 2017

plakat 2017 ver2

konkursowe1-72

Już po raz kolejny jesteśmy przeszczęśliwi, mogąc zaprosić Was na wielką wiosenną imprezę wspinaczkową w plenerze. Tak! To La Jura Jura 2017!

W tym roku data LJJ planowana jest na 2-4 czerwca 2017 roku, więc pogoda będzie murowana!

Impreza odbędzie się w Łutowcu, na terenie Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz”. Tam właśnie dla każdego uczestnika będzie do dyspozycji miejsce pod namiot, sanitariaty, odbędą się warsztaty, prelekcja i wiele innych atrakcji. Warto przypomnieć, że uczestnikiem może zostać KAŻDY, kto interesuje się wspinaniem i ma ochotę na dobrą zabawę. Wystarczy wypełnić formularz, oraz przelać na konto SAKWy niewielką opłatę organizacyjną.

[su_button url=”https://sakwa.org.pl/zapisy-la-jura-jura/” style=”flat” background=”#343538″ color=”#ffffff” size=”5″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: smile-o” icon_color=”#ffd800″ class=”nodisplay”]ZAPISY[/su_button]

Łutowiec to miejscowość w samym sercu Jury Północnej, słynie z pięknego wspinania na każdym stopniu zaawansowania i braku wyślizgu tak dobrze znanego podkrakowskim wspinaczom! 😉 Znajdziecie się nieopodal słynnych Rzędkowic i pięknego Mirowa. Poza drogami, których nie przejdą największe dziki, znajdziecie również idealne linie dla początkujących, średniozaawansowanych, a nawet kupomięsiarzy i alkopinistów.

Mamy dla Was przygotowanych wiele atrakcji, związanych ze wspinaniem i nie tylko. W programie znajdą się między innymi warsztaty wspinaczkowe, prelekcja naszego Gościa Specjalnego, wiele konkursów, zjazdy tyrolskie i wieczorna discochłosta!

 

Sprawy organizacyjne

Pole namiotowe przy najmniejszej szkole w Polsce – podstawówce Fundacji Elementarz w Łutowcu jest w stanie pomieścić do około 200 osób. Jest to miejsce niezwykle przyjazne wspinaczom, z rewelacyjnym zapleczem socjalnym, dużą, zadaszoną wiatą, kręgiem ogniskowym, a nawet klimatycznym domkiem hobbita. Jak już wspomnieliśmy wyżej, od najbliższych skał (Ule) dzieli nas niewielka odległość 50 metrów. Śpimy we własnych namiotach, będzie zapewniony dostęp do pryszniców, toalet i wrzątku. Będzie istniała również możliwość zamówienia rewelacyjnych obiadów domowych w stołówkowej cenie (12 zł). Sklepik znajduje się 300 m od pola namiotowego.

Ceny noclegu wahają się od 20 do 35 zł (zależnie od: przynależności klubowej, ilości nocy, oraz są tańsze w przedpłacie na konto). Dokładny cennik i regulamin imprezy znajdziecie pod tym linkiem:

[su_button url=”https://sakwa.blob.core.windows.net/wordpress/2017/04/regulamin_jura_17.pdf” style=”flat” background=”#343538″ color=”#ffffff” size=”5″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: bookmark” icon_color=”#ffd800″ class=”nodisplay”]REGULAMIN LJJ 2017[/su_button]

W cenę wliczone są noclegi, możliwość uczestniczenia w imprezie, Grze Terenowej (tylko dla 50 pierwszych zespołów, które zapiszą się przez elektroniczny formularz w momencie ogłoszenia zapisów na grę) oraz wszystkich organizowanych konkursach i wydarzeniach!

 

FAQ

Jak wygląda sprawa z obiadami oraz własnym jedzeniem?

Domowe obiady gotowane przez Pana Darka będą wydawane w piątek i sobotę, prawdopodobnie w godzinach 15-20. Istnieje możliwość, że przy dużej liczbie chętnych, obiadów może zabraknąć, aczkolwiek postaramy się, aby ich ilość była jak największa. Poza Łutowcem najbliższe knajpki, gdzie można zjeść coś solidnego znajdują się w Mirowie (15 min na piechotę, czynne do 21), oraz w Żarkach (15 min samochodem). W Niegowej znajduje się pizzeria, która dowozi pizzę do Łutowca.

Co do samodzielnego gotowania – nie będzie dostępu do kuchni ani palników, więc jeżeli macie ochotę ugotować sobie obiad, albo wypić kawkę z kafetierki, musicie zaopatrzyć się we własnym zakresie w palnik i naczynia. Zapewniamy dostęp do wrzątku z szybkowaru, który będzie wystawiony w holu szkoły (w tym miejscu prosimy wszystkie osoby, które zamierzają z niego korzystać o dolewanie wody do tego urządzenia, gdyż pusty szybkowar może się zepsuć). Planujemy także przygotować dla Was herbatę, cukier i kubeczki jednorazowe.

Gdzie będę spać?

Do dyspozycji uczestników La Jura Jura będzie ogromny teren szkoły (jest na nim całkiem sporo drzew). Musisz posiadać własny namiot (albo spać pod chmurką). Prosimy, abyście rozbijali się tylko w wyznaczonych miejscach, gdyż pozwoli to uniknąć niepotrzebnych konfliktów z właścicielami sąsiednich terenów.

Gdzie można się zaopatrzyć?

W Łutowcu znajduje się sklep czynny 8-21. Można w nim kupić wszystkie podstawowe artykuły żywnościowe, piwo i lody. 🙂 Z pieczywem może być problem, więc zaopatrzcie się w nie wcześniej. W Niegowej (10 min samochodem) znajdują się 3 większe i lepiej zaopatrzone sklepy.

Jak dojechać transportem publicznym?

Musisz dojechać pociągiem lub busem do Myszkowa (bus Uni Metal z Krakowa) i stamtąd masz 3 możliwości: busik do Mirowa albo Niegowej (nie jeżdżą zbyt często) i stamtąd 15-25 min z buta, łapać stopa na Żarki albo Niegową i stamtąd z buta, albo ogólnie z buta z Myszkowa (2-3 godziny spacerku w malowniczym otoczeniu).

Jak wygląda sanitariat?

W szkole będą dostępne 2 prysznice (więc prosimy o szybkie korzystanie z nich) oraz kilkanaście punktów z dostępem do wody, 7 toalet oraz 2 toi-toie wystawione przed budynkiem szkoły. Jeżeli będzie gorąco planujemy ku ochłodzie wystawienie „wodotrysku” na szkolne boisko.


 

 

Koniecznie śledźcie nasz facebookowy fanpage i wydarzenie, pojawią się tam ciekawe informacje, jak na przykład szczegółowy plan wydarzeń, opis Gry Terenowej i wiele innych!

Fanpage SAKWy

Wydarzenie FB

ZAPISY