Wydarzenia i szkolenia

Ponieważ nie wiemy kiedy wróci możliwość organizowania spotkań z prelekcjami, rozpoczęliśmy cykl prezentacji internetowych. Wszelkie informacje o spotkaniach online możecie na bieżąco sprawdzać na naszym Fanpage’u. Ruszamy też ze szkoleniami i wyjazdami outdoorowymi w małych grupach. Prelekcje są wydarzeniami otwartymi, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szkolenia i wyjazdy skierowane są tylko do członków Klubu z aktualnie opłaconą składką.

Poniżej znajdziecie też informacje o kursach lawinowych i skałkowych PZA ze sprawdzonymi osobami, w studenckich cenach. Wiosną dodatkowo proponujemy szkolenia koleżeńskie ze wspinania w skałach czy technik linowych, a podczas naszych wydarzeń jak La Jura Jura, można wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach.

Zapewniamy Was, że jak tylko pojawi się możliwość zorganizowania slajdowiska na Bronxie czy w siedzibie AKŻ – z pewnością uczcimy to w odpowiedni sposób 🙂

Szkolenia narciarskie

W styczniu (dokładna data zależy od decyzji rządu) ruszają narciarskie szkolenia z instruktorem Jump Camp dla wszystkich! Nieważne czy dopiero marzy Ci się pierwszy zjazd na nartach, czy chcesz podszlifować śmig i dowiedzieć się czegoś o jeździe w terenie – będziesz w dobrych rękach. Trening na stoku przed skiturami działa jak ładowanie na ścianie przed sezonem, a zła technika jazdy to szybsze zmęczenie i częstsze kontuzje.

Zapisy

Kursy lawinowe

Jazda w puchu to nie tylko dobra zabawa ale i ryzyko lawin. Dlatego załatwiamy dla was szkolenia lawinowe u najlepszych specjalistów w najlepszej cenie jaką można znaleźć. Na szkoleniach poznaje się techniki unikania lawin i umiejętności potrzebne do sprawnego działania gdy nasze uniki okazały się nieskuteczne. Szkolenia odbędą się w drugiej połowie zimy, liczymy że dostępna już będzie wtedy baza noclegowa a i warunki śniegowe pozwalają wtedy na realne ćwiczenia. Studenci nie muszą też się już wtedy martwić że skupieni na lawinówce nie zdadzą sesji.
Planowane terminy to 26-28 lutego dla osób początkujących, oraz 12-14 marca dla zaawansowanych. Zaawansowane szkolenia naprawdę są warte polecenia. Zdziwicie się na nich jak dużo nie pamiętacie oraz co począć gdy zasypanych jest więcej niż szukających.

Zapisy

Kursy wspinaczki skalnej PZA

Na wiosnę ruszymy z klubowymi kursami wspinaczki skalnej prowadzonymi przez instruktorów PZA w dobrych cenach. Kursy dla początkujących po drogach ubezpieczonych odbędą się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, natomiast kursy wspinania na własnej asekuracji przygotowujące pod wspinanie w Tatrach odbędą się w Sokolikach i Rudawach Janowickich. Dodatkowo zorganizowane zostaną doszkalania z różnych technik linowych takich jak np. zjazdy czy budowa stanowisk. Więcej informacji pojawi się bliżej wiosny.

Pozostałe wydarzenia planowane na 2021

Jeśli tylko sytuacja pozwoli w styczniu lub lutym liczymy zorganizować zaległy wyjazd integracyjny do Doliny Chochołowskiej “Val di Chocho”, tym razem w nieco bardziej zimowych niż zwykle warunkach.
Jak tylko otworzą się granice Słowacji nasi przyjaciele w Łysej Polanie przyjmą nas też na unifikacyjny wyjazd “lodowe przedszkole”. Wszyscy chętni będą tam mogli spróbować swoich sił we wspinaniu po lodowych kolumnach, jedzeniu wyprażonego sera i popijaniu Taratea Kofolą.

Pod koniec zimy będzie zapewne okazja do zaprezentowania dobrze wypracowanej formy na zawodach wspinaczkowych Boulder Pompa, a gdy tylko zrobi się ciepło, na pewno zaprosimy was na ognisko z okazji rozpoczęcia sezonu 😉