Wydarzenia i szkolenia

Ciekawskim przedstawiamy plan działania na pierwsze miesiące 2022 roku.
W zależności od sytuacji w Kraju, staramy się organizować cotygodniowe slajdowiska w czwartki o godzinie 20:00, na terenie AGH w Krakowie. Planujemy też tej zimy przeprowadzić parę wycieczek szkoleniowych na szczyty Tatr Zachodnich. Wycieczki będą prowadzone przez świeżo dyplomowanych Przewodników Tatrzańskich i przeznaczone będą dla osób zaczynających przygodę z zimowymi warunkami w górach wysokich.

Pozostałe wydarzenia przedstawiają się następująco:

21 do 23 stycznia – Wyjazd do schroniska Słowianka.

Nasz były prezes Dominik został zarządcą niewielkiej chatki w Beskidzie Żywieckim. Na ten styczniowy weekend cały budynek jest do naszej dyspozycji. Jeśli śnieg dopisze, pobliska hala Rysianka jest świetnym terenem skiturowym dla początkujących. Jeśli śniegu będzie mniej przygotujemy dla was treningowe marszo-biegi, dostosowane do różnego poziomu kondycji.

Luty – zimowe zgrupowanie na słowacji.

Jak tylko otworzą się granice Słowacji nasi przyjaciele w Łysej Polanie przyjmą nas na unifikacyjny wyjazd “lodowe przedszkole”. Wszyscy chętni będą tam mogli spróbować swoich sił we wspinaniu po lodowych kolumnach, jedzeniu wyprażonego sera i popijaniu Taratea Kofolą.

Luty – integracja skiturowa.

Nasi przewodnicy tatrzańscy zabiorą wszystkich chętnych na łatwą wycieczkę narciarską. Jeśli chcecie zobaczyć na czym polegają skitury, albo szukacie towarzystwa do wspólnych zjazdów jest to wydarzenie dla was.

19 lutego do 6 marca – szkolenia lawinowe. 

Jazda w puchu to nie tylko dobra zabawa ale i ryzyko lawin. Dlatego załatwiamy dla was szkolenia lawinowe u najlepszych specjalistów w najlepszej cenie jaką można znaleźć. Na szkoleniach poznaje się techniki unikania lawin i umiejętności potrzebne do sprawnego działania gdy nasze uniki okazały się nieskuteczne. Szkolenia odbędą się w drugiej połowie zimy, kiedy warunki śniegowe w Tatrach na realne ćwiczenia. Studenci nie muszą też się już wtedy martwić że skupieni na lawinówce nie zdadzą sesji.Planowane terminy to 19 – 20 i 20 – 21 lutego dla osób początkujących, oraz 5 – 6 marca dla zaawansowanych. Zaawansowane szkolenia naprawdę są warte polecenia. Zdziwicie się na nich jak dużo nie pamiętacie oraz co począć gdy zasypanych jest więcej niż szukających.

Początek marca – Boulder pompa.

 Klubowe zawody wspinaczkowe. Odbywają się wiosną i z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników. Z założenia, są to zawody czysto towarzyskie dedykowane członkom Sakwy, więc każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Do finału wchodzą tylko osoby z opłaconymi składkami. Tradycyjnie w finale zawodnicy między każdą wstawką muszą zrobić 10 pompek!