Johny | 22 listopada 2016

IV. rocznica końca świata

Doskonale wiemy, że kalendarz majów układali stażyści z politechniki Machu Picchu i popełnili kardynalny błąd obliczeniowy. Od czterech lat dzielni sakwowicze, udają się w miejsce na tyle wysokie, by zapewnić nam przetrwanie. Wykorzystując zaawansowane modele matematyczne, nasi najznamienitsi inżynierowie, wyznaczyli termin armagedonu na 2016 rok. Ostateczna apokalipsa nastąpi 10 grudnia o 07:28. Najlepsze widoki na masową zagładę zapewnia miejsce stojące na Diablaku, najwyższym ze szczytów królowej Beskidów. Lawiny, choroba wysokościowa i filipińska oraz przewieszona kosówka to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na nocnych zdobywców „sentiero della rosa” prowadzącej na szczyt.

sam_2262

Zapraszamy wszystkich gotowych podjąć trud wędrówki do wspólnej wyprawy. Na zmotoryzowanych czekają duże parkingi na Przełęczy Krowiarki, oraz w Zawoi Markowa. Ostatnie busy do Zawoi odjeżdżają z krakowskiego dworca o 21:10 (Maja bus), 21:25 i 21:50 (Zawoja bus), 22:10 (Merc-bus). Niezależnie od wybranego sposobu transportu, spotykamy się wszyscy w base campie zlokalizowanym w kuchni turystycznej schroniska Markowe Szczawiny. W czasie spaceru do schroniska polecamy wyłączyć czołówki i rozkoszować się widokiem Drogi Mlecznej (w Krakowie tego nie uświadczymy). W schronisku rozgrzejemy się i zbierzemy siły, a następnie, około 5:30, wyruszymy bez zakładania obozów pośrednich, w stronę głównego wierzchołka. Ze szczytu będziemy wspólnie podziwiać wznoszące się nad Tatrami Słońce i nadciągającą zagładę.

Liczymy na korzystną pogodę, która umożliwi wejście na Babią Górę w komfortowych warunkach. W przypadku niekorzystnych prognoz istnieje możliwość przełożenia/odwołania wypadu. Aktualności dotyczące wyjazdu będą ogłaszane na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1397175653633897/?active_tab=about

Dla niezdecydowanych prezentujemy parę zdjęć oraz filmik wykonane przez zdobywców, podczas zeszłorocznej próby.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=B5VRbUNfY7Y” width=”800″ height=”600″]